Antispam - Outlook Express

Antispam - Outlook Express

V programu Outlook Express jsou možnosti pro boj se spamem (nevyžádanou poštou) oproti plnohodnotnému Outlook-u či programu Windows Mail, který Outlook Express nahradil v operačním systému Vista značně omezeny.

Nicméně i zde lze vytvořit filtr, který Vám pomůže automaticky přesunout nevyžádanou poštu do speciálního adresáře, ve kterém můžete poštu později třídit, případně smazat.

Předtím než začneme vytvářet samotný filtr pro zprávy vytvoříme novou složku s názve spam (název může být libovolný, složku vytvoříme tak, že klikneme pravým tlačítkem na Lokální složky, vybereme možnost nová složka a zadáme její název).

Nyní můžeme začít vytvářet samotný filtr (Nástroje - Pravidla pro zprávy - Pošta...).

V okně Pravidla pro zprávy pomocí tlačítka Nové (v pravé části) vytvoříme nové pravidlo.

Zde pomocí průvodce vytvoříme pravidlo. Můžete si vytvořit pravidlo dle vlastní potřeby anebo pokračovat v návodu dál, ukážeme zde jedno z možných řešení.

Zaškrtneme políčka Kde řádek Předmět obsahuje určitá slova a řádek Kde tělo zprávy obsahuje určitá slova. V prostřední části dialogu zvolíme možnost Přesunout do určené složky.

V třetí části okna klikneme na modrou spojku, následně v okně které se objeví zvolíme možnost Zprávy splňují některé z kritérií.

Dále klikneme na modrý text obsahuje slova, čímž se otevře okno pro zadání slov, které si přejeme odfiltrovat.

Slovo případně slovní spojení vepíšeme do prvního rámečku a stiskneme tlačítko přidat (můžeme přidat i více slov). Obdobným způsobem přidáme slova u předmětu i těla zprávy. Po přidání slov klikneme na tlačítko ok, čímž se vrátíme k editaci pravidla pro poštu.

Následně zadáme do které složky se mají zprávy přesunout.

Na následujícím obrázku uvádíme, jak může vypadat hotové pravidlo pro filtraci zpráv.

V případě, že během používáni filtru přijdete na další slova, filtr můžete jednoduše upravit obdobným způsobem jako při jeho vytvoření.

Věnujte pozornost nastavení a kontrole filtru, aby jste předešli vyfiltrování zpráv, které nejsou nevyžádané. Nenastavujte filtr na příme mazaní zpráv, aby je v případě potřeby bylo možno dohledat v složce nevyžádané zprávy. Za případné škody způsobené použitím tohoto návodu nenese odpovědnost autor návodu ani společnost CzechProject s.r.o..

Napište nám na office@czechproject.cz nebo volejte na (+420) 702 284 658

Navrhneme řešení i pro Vás!

Google Partner APEK Asociace pro elektronickou komerci